Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları
  • Adres:

    Avsallar Mh. Bahçe Sk. No:3/A Alanya / Antalya

  • İletişim:

    Telefon: +90 (242) 517 36 10
    E-Posta: info@rentacarvip.com

Kiralama Koşulları

EHLİYET VE YAŞ 
Kiracının kira sözleşmesi sırasında  23 yaşını doldurmuş, yerli veya geçerli uluslararası  en az 2 yılık ehliyete sahip olması gerekmektedir. 
 
KİRALAMA SÜRESİ 
En az  1 gündür. Aylık veya yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

FİYATLAR 
Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) kasko dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. Aylık kiralamalarda Km sınırı YOKTUR.  

 

ÖDEME VE DEPOZİT 
Araç tesliminde nakit veya Kredi Kartı ile toplam araç kira bedeli tahsil edilir. Araç tesliminde Kiralayan aktif bir Kredi Kartını beyan etmek zorundadır.

 

SİGORTA 

Tüm araçlarımız yeni model olup  Rent A Car kaskoludur.

Sitemizde belirtilen fiyatlara Rent A Car Kasko ücreti dahildir.

Lastik, Cam, Far sigortası sitemizde belirttiğimiz kiralama ücretlerine dahil değildir.

Sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza raporu ve alkol raporunun kaza yerinden ayrılmadan polis tarafından alınması ve 48 saat içinde en yakın ofisimize ulaştırılması, aracın; alkollü- uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında, Kırmızı ışık ihlali ve ters yönde kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Fiyatlara araçların, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Hırsızlık Sigortası fiyatlarımıza dahil değildir. Hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için aracın anahtarının aracı kiralayan kişide olması gerekmektedir. Anahtarı aracın üzerinde unuttuğunuz durumda araç çalınırsa aracın bedelini ödemekle yükümlü olursunuz. Kiraladığınız araç sigorta güvencesi altındadır ancak 3.000 TL muafiyet vardır. Kaza veya maddi hasar durumunda, sürücü kusuru oranında hasar tamirinin 3.000 TL ye kadar olan kısmı kullanıcı tarafından karşılanır.


TESLİM VE BIRAKMA 
Yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması durumunda rezervasyon formunuzda belirttiğiniz yerde ve zamanda personelimiz sizi karşılar ve aracınızı teslim eder.

TRAFİK CEZALARI 
OGS-HGS geçişleri ve trafik cezalarının tamamı müşteriye aittir. Bu cezalar şirkete daha sonra tebliğ edilse dahi müşteri, kiralama dönemi içerisindeki OGS-HGS gişeleri ve tüm trafik cezalarından bizzat sorumludur. 

Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.

Araç Teslim ve İade Şartları

Kiralık aracı ofislerimizden teslim alıp / iade edebilirsiniz. Ancak şehir sınırları dışına teslimat ve iade yapılacaksa, mesafeye göre tek yön dönüş ücreti alınır.  

Geç İade: Araç kontratta belirtilen iade saatinden daha sonra döndüğünde, 1 saate kadar olan gecikmelerde önceden haber verilip tarafımızdan onaylandığında ek ücret alınmaz. 1 saat veya daha üstü gecikmelerde, her gecikilen saat için saat başına günlük kiralama ücretinin 1/5 i kadar ek ücret tahsil edilir. 3 saat ve üzeri gecikmelerde ekstra gün ücreti tahsil edilir. Kiralayan haber vermeksizin aracı geç iade edemez ve ilgili ofisin onayı olmadan kira süresini uzatamaz. Rent A Car aracı bir sonraki rezervasyona hazır etmesi gerektiği durumlarda kira uzatmayı onaylamama hakkını saklı tutar.

Erken İade: Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.

 

Ek Opsiyonlar    

Çocuk koltuğu, Bebek arabası, güncel navigasyon cihazları, zengin içerikli sigorta hizmet seçenekleri ile tatilinizi güvenli ve sorunsuz bir şekilde geçirebilirisiniz.